Elena Băsescu aruncă “vorbe grele” la adresa Monicăi Macovei

Ziarul Atac, 3 august 2010, Ora 19:04 | 125 afisari

Elena Băsescu aruncă “vorbe grele” la adresa Monicăi Macovei

Mezina şefului statului, Elena Băsescu s-a dezlănţuit împotriva fostului ministru al Justiţiei Monica Macovei, care criticase corupţia din PD-L.

“Noi, cei din PDL, ne boicotăm între noi! Monica Macovei de ce zice că cei din PDL fură? Ea nu a ajuns eurodeputat tot pe listele PDL? Şi ea cu ce-şi ţine copilul la Londra? Da, ea îşi permite să vorbească orice că are pile la jurnalişti. La fel ca şi Cristian Preda”, a spus Elena Băsescu.

La acest incident au  fost prezenţi şi europarlamentarii Theodor Stolojan şi Sebastian Bodu, dar şi deţinătorii bursei “Robert Schuman”. Jurnaliştii susţin că au intrat şi în posesia unei scrisori redactate de unul dintre participanţi şi care descria întregul eveniment..

Comentarii

Adauga un comentariu

Dana, 5 august 2010 11:22

Sictir Eba

0
0

Adauga comentariu

Nume*

Comentariul tau

Editoriale

  • Cine numără ouăle gardienilor?

    Cine numără ouăle gardienilor?

    de Mihai Ghezea

    Şoc! Justiţia românească şi-a luat inima în dinţi şi a aruncat pe piaţă, acum la sfârşit de gerar - început de făurar, două bombe de mare calibru: Vîntu şi Năstase ar putea fi colegi de celulă. După cum ştiţi, ambii s-au ales cu câte o sentinţă ce prevede „c ...[continuare]

Cele mai citite stiri