Cosmina Păsărin vă recomandă: Budincă de melcişori
Ziarul Atac, 19 noiembrie 2009, Ora 22:53 | 63 afisari
- Tweet
- |
- Comenteaza (2)
Ingrediente: un pachet de paste melcişori, 1/2 telemea, trei ouă, puţin pesmet şi caşcaval.
Mod de preparare: Se fierb pastele 10 min. cu putina sare se adaugă apa rece peste ele se acoperă 15 min., după care se clătesc cu apa rece si se strecoară. Se bat ouăle se rade telemeaua si se adauga pastele si se amesteca bine, se aseaza intr-o tava unsa si tapetata cu pesmet, se râde putin cascaval deasupra şi se dau la cuptor până se rumenesc puţin.
Editoriale
-
Sezonul nevestelor
de Mihai Ghezea
Pe la americani e obicei vechi. În campania electorală, politicienii vin cu soţiile sau soţii, cu copiii, cu bunicii şi cu câinele sau pisica din dotare. Americanul de rând este curios să afle cum se comportă eventualul senator, guvernator sau preşedinte cu familia, dacă-şi bate so ...[continuare]
Cele mai citite stiri
- Nadine il acuza pe Caludiu Bleont de hartuire sexuala. „Urla ca vrea sa ma f***!” [466 afisari]
- Cadoul sexy al fotomodelului Mayra Suarez a ajuns pe interent şi este savurat de o lume întreagă [392 afisari]
- Binca Drăguşanu susţine că lui Cătălin Botezatu i-ar plăcea să atingă bărbaţii [360 afisari]
- GOOGLE îl omagiază azi pe ROBERT MOOG, inventatorul sintetizatorului, printr-un logo sonor [270 afisari]
- SCANDALOS! Serban Ionescu nu are boala Lyme! [237 afisari]
Comentarii
Adauga un comentariumiluca007, 22 noiembrie 2009 00:10
sunt absolut sigur ca nici aragazul nu stie cum sa-L aprinda! dar sa mai "GATEASCA" ceva!poate doar un oral!
xexa, 20 noiembrie 2009 12:08
baaaa panarama! credeam ca ne prezinti o reteta de melcisorii pe care ii sugi! am fi foarte interesati,zau! asteptam noua reteta a ta: sugggg tot la cine vrea!
Adauga comentariu