Copil de doi ani, aruncat de mama lui pe geam
Cristian Blănuţă, 9 iunie 2013, Ora 15:06
- |
-
- Tweet
![copil-de-doi-ani-aruncat-de-mama-lui-pe-geam-31430-1.jpg](https://www.ziarulatac.ro/static/i/imagini-articole/328/copil-de-doi-ani-aruncat-de-mama-lui-pe-geam-31430-1.jpg)
Un copil de doar doi ani a ajuns la Spitalul Județean Bacău, după ce a căzut de la etajul al doilea al blocului unde locuia. Se pare că mama lui, care are probleme psihice, l-ar fi aruncat, potrivit RTV.
Vecinii au fost cei care au anunţat incidentul la Serviciul de urgenţă 112, după ce copilul s-a prăbuşit pe pământul din faţa blocului, informează Mediafax.
"O echipă complexă de cercetare coordonată de către procurorul criminalist s-a deplasat la faţa locului, fiind declanşate cercetări pentru stabilirea cauzelor exacte în care s-a produs incidentul. Minorul a fost preluat de o ambulanţă şi transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Bacău, unde va rămâne internat pentru investigaţii medicale, el suferind traumatisme, dar nu grave", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, Narcisa Butnaru.
Mama copilului a fost şi ea preluată de o ambulanţă şi internată la Secţia de Psihiatrie a Spitalului Judeţean din Bacău.